Uued artiklid

Õhukäitlusseadmete õhufiltrite valiku eeskirjad

Sisukord

Millise filtri peaksin valima erinevate alternatiivide hulgast? Olgu see siis SALDA, Komfovent, Systemair, Flexit või Wolf rekuperaator, allpool leiate põhilised valikureeglid:

1. Tootja tehniline dokumentatsioon

Ventilatsiooniseadme juurde kuulub originaalfiltrite komplekt. Tootja on õhukäitlusseadmeid nendega katsetanud. Tehnilises dokumentatsioonis on ta märkinud selle toote võimalikud filtrivariandid. Seetõttu on teistsuguse klassi filtrite valimine (nt odava Coarse asemel ePM10 või tõhusama ePM1, kui lubatud on ainult Coarse) garantiirikkumine ja võib rikke korral kaasa tuua garantii tühistamise.

2. Väline saastumine

A. Te elate tööstuspiirkondade ja tiheda liiklusega tänavate lähedal ning üldiselt suures linnapiirkonnas, kus tahkete osakeste sisaldus ületab tunduvalt Maailma Terviseorganisatsiooni standardeid. Nõuete täitmiseks vajate ePM1 (F7) filtrit. Mitte ainult õietolm ei ole teie tervisele kahjulik.....

B. Kui elate äärelinnas või väikese õhusaastetasemega kogukonnas, piisab ePM10 (M5) filtrist. Kui aga teie kodu lähedal pritsitakse vabalt pestitsiide, herbitsiide ja fungitsiide põllumehe pritsimisseadmetest, valige vähemalt hooajal ePM1-filter.

C. Kui elate õues, piisab põhimõtteliselt samast õhukvaliteedist kui õues ja jämedatest filtritest (G3-G4).

3. Teie tundlikkus saasteainete suhtes

Kui kannatate allergiate või astma all, ärge säästke ePM1 (F7) klassi filtrit. Kas te tunnete end kaubanduskeskuses olles heinanohu korral õnnelikuna? Nad kasutavad standardina ePM1-filtreid.

4. Ainult testitud filtrid

Kuna uus ISO 16890 klassifikatsioon kehtib juba alates 2018. aasta juulist. Enesest lugupidavad tootjad on oma filtreid testinud ja esitanud uue standardi kohase klassifikatsiooni. Tavaliselt on vana klassi G3, G4, M5, M6, F7 jne. kõrval märgitud ka uus klass Coarse, ePM10, ePM2,5, ePM1, samuti selle kasutegur protsentides. Poola ja Kaunase kodumaised tootjad seda ei tee, arvatavasti testimise kulukuse ja madala kvaliteedi tõttu, nii et sisuliselt saadakse kass kotti. Pole mõtet maksta nende F7-filtri eest rohkem raha, kui näiteks peenosakesed võivad filtriühendusi kahjustada.

5. Ärge kunagi kasutage ePM1-filtrit (F7) majast väljuva õhu puhastamiseks.

ePM1 või ePM2.5 filtri (F8, F7) rõhukadu on suurem kui ePM10 filtri (M5, M6) või jämedama filtri (G3, G4) puhul, mis tähendab, et väljatõmbeventilaator tarbib sama vooluhulga juures rohkem energiat. See tähendab, et see on raha, mis kulub ära. Miks see juhtub? Vähem ladustamist... See ei puuduta mitte ainult edasimüüjaid, vaid ka ventilatsiooniseadmete tootjaid nagu FLEXIT, Komfovent. Optimaalsed valikud on: ePM1+ePM10 (F7+M5), ePM1+Coarse (F7+G4/G3), ePM2.5+ePM10 (F7+M5), ePM10+ePM10 (M5+M5), ePM10+Coarse (M5+G4/G3).

Kategooriad Nya produkter